bransoletka Bolesławiec

bransoletka w kobaltowe wzory

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu stłuczonego talerza z fajansu angielskiego. Kawałek stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt, oprawiłam w drucik i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 10 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka w roślinne wzory

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentów stłuczonego talerza otrzymanego od Klientki. Były to elementy serwisu Villeroy & Boch "Botanica", które zostały źle zapakowane i nie przetrwały transportu. Kawałek stłuczki oszlifowałam w kształt łezki, oprawiłam w drucik i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Wymiary zawieszki: 9 x 12 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka w roślinne wzory

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu stłuczonego talerza z roślinnym wzorem otrzymanego od Klientki. Były to elementy serwisu Villeroy & Boch "Botanica", które zostały źle zapakowane i nie przetrwały transportu. Kawałek stłuczki oszlifowałam, osadziłam w srebrnej oprawie i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 6 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka w ukraińskie wzory

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu stłuczonego kubka w ukraińskie wzory, naśladujące tradycyjny haft krzyżykowy. Kawałek stłuczki oszlifowałam, oprawiłam w drucik i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 8 x 11 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka Włocławek

Historia fajansu włocławskiego sięga 1873 roku. Zakładów było kilka, zmieniali się właściciele i lokalizacje. Produkcja najbardziej rozwinęła się po II WŚ, kiedy w miejscowych zakładach powstawał nie tylko fajans, ale również porcelit i porcelana. Zróżnicowane było także wzornictwo - produkowano nie tylko naczynia, ale również elementy wyposażenia wnętrz (lampy, świeczniki, żyrandole). Mimo tej różnorodności, najbardziej rozpoznawalnym wyrobem z Włocławka jest talerz w ręcznie malowane kobaltowe kwiaty (z takich najchętniej korzystam :). I mimo, że najdłużej działająca fabryka zakończyła działalność w 1991 roku, dzięki lokalnym inicjatywom produkcja fajansu została wznowiona i trwa do dziś! Oto bransoletka, którą wykonałam z fragmentu talerza. Kawałek stłuczki oszlifowałam w kształt łezki, oprawiłam w drucik i zamocowałam na łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Wymiary zawieszki: 10 x 12 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę - kulę, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują.
bransoletka Włocławek

Historia fajansu włocławskiego sięga 1873 roku. Zakładów było kilka, zmieniali się właściciele i lokalizacje. Produkcja najbardziej rozwinęła się po II WŚ, kiedy w miejscowych zakładach powstawał nie tylko fajans, ale również porcelit i porcelana. Zróżnicowane było także wzornictwo - produkowano nie tylko naczynia, ale również elementy wyposażenia wnętrz (lampy, świeczniki, żyrandole). Mimo tej różnorodności, najbardziej rozpoznawalnym wyrobem z Włocławka jest talerz w ręcznie malowane kobaltowe kwiaty (z takich najchętniej korzystam :). I mimo, że najdłużej działająca fabryka zakończyła działalność w 1991 roku, dzięki lokalnym inicjatywom produkcja fajansu została wznowiona i trwa do dziś! Oto bransoletka, którą wykonałam z fragmentu talerza. Kawałek stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt, oprawiłam w drucik i zamocowałam na łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 11 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę - kulę, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują.
bransoletka Włocławek

Historia fajansu włocławskiego sięga 1873 roku. Zakładów było kilka, zmieniali się właściciele i lokalizacje. Produkcja najbardziej rozwinęła się po II WŚ, kiedy w miejscowych zakładach powstawał nie tylko fajans, ale również porcelit i porcelana. Zróżnicowane było także wzornictwo - produkowano nie tylko naczynia, ale również elementy wyposażenia wnętrz (lampy, świeczniki, żyrandole). Mimo tej różnorodności, najbardziej rozpoznawalnym wyrobem z Włocławka jest talerz w ręcznie malowane kobaltowe kwiaty (z takich najchętniej korzystam :). I mimo, że najdłużej działająca fabryka zakończyła działalność w 1991 roku, dzięki lokalnym inicjatywom produkcja fajansu została wznowiona i trwa do dziś! Oto bransoletka, którą wykonałam z fragmentu talerza. Kawałek stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt, oprawiłam w drucik i zamocowałam na łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 10 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę - kulę, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują.
bransoletka z kwiatkiem

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu starej porcelany - z talerza we wzory kwiatowe. Fragment stłuczki oszlifowałam w trójkątny kształt, oprawiłam w drucik i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Wymiary zawieszki: 7 x 7 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka z kwiatkiem

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu stłuczonego talerza w motywy kwiatowe w kobalcie. Kawałek stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt, oprawiłam w drucik i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu zawieszka nie jest masywna. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 10 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
bransoletka z serduszkiem

Delikatna bransoletka, którą wykonałam z fragmentu stłuczonego kubka w serduszka. Kawałek stłuczki oszlifowałam, osadziłam w srebrnej oprawie i zamocowałam na srebrnym łańcuszku (srebro 925). Długość łańcuszka w całości: 18 cm. Średnica zawieszki: 8 mm. Bransoletkę można zapiąć na dowolne ogniwko, co daje możliwość regulacji rozmiaru. Na końcu łańcuszka zamocowałam zawieszkę w kształcie kuli, również ze srebra. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.