pierścionki

pierścionek Bolesławiec

pierścionek Bolesławiec
pierścionek Bolesławiec

Ceramika w Bolesławcu i jego okolicach produkowana była już w XIV wieku. Do dziś najważniejszy surowiec, czyli glina wydobywany jest na miejscu, a tradycja wyrobu naczyń ceramicznych, rozwijana i kultywowana przez wieki - trwa. Bolesławiec jako marka, tworzona przez kilkadziesiąt różnych manufaktur, znana jest na całym świecie, a charakterystycznego wzoru w kobaltowe kropki nie sposób pomylić z żadnym innym. Co najbardziej wyróżnia Bolesławiec, to że szkliwo nakładane jest ręcznie, za pomocą stempelków z gąbki. Oto pierścionek, który wykonałam z fragmentu stłuczonego talerza, wykonanego właśnie w Bolesławcu. Kawałek stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt i połączyłam z metalową bazą w kolorze srebrnym. Baza jest regulowana - będzie pasowała na każdy rozmiar. Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu pierścionek nie jest ciężki. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Średnica elementu ceramicznego: 35 mm. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.

Cena: 70,00 zł
szt.
  • nowość

pierścionek Bolesławiec kurczaki

pierścionek Bolesławiec kurczaki
pierścionek Bolesławiec kurczaki

Ceramika w Bolesławcu i jego okolicach produkowana była już w XIV wieku. Do dziś najważniejszy surowiec, czyli glina wydobywany jest na miejscu, a tradycja wyrobu naczyń ceramicznych, rozwijana i kultywowana przez wieki - trwa. Bolesławiec jako marka, tworzona przez kilkadziesiąt różnych manufaktur, znana jest na całym świecie, a charakterystycznego wzoru w kobaltowe kropki nie sposób pomylić z żadnym innym. Co najbardziej wyróżnia Bolesławiec, to że szkliwo nakładane jest ręcznie, za pomocą stempelków z gąbki. Oto pierścionek, który wykonałam z fragmentu stłuczonego kubka, wykonanego właśnie w Bolesławcu. Kawałek stłuczki oszlifowałam w kwadratowy kształt i połączyłam z metalową bazą w kolorze srebrnym. Baza jest regulowana - będzie pasowała na każdy rozmiar. Ceramikę zeszlifowałam również z grubości - jest cieńsza niż pierwotnie, dzięki czemu pierścionek nie jest ciężki. Brzegi pokryłam lakierem, co sprawia, że nie brudzą się i nie chłoną wilgoci. Wymiary elementu ceramicznego: 28 x 28 mm. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.

Cena: 70,00 zł
szt.
  • nowość

pierścionek srebrny z kwiatkiem

pierścionek srebrny z kwiatkiem
pierścionek srebrny z kwiatkiem
Oto delikatny pierścionek z malutkim oczkiem, który wykonałam z fragmentu starej porcelany w kwiaty. Kawałek tej stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt i połączyłam z bazą pierścionka wykonaną ze srebra próby 925 w rozmiarze 11. Średnica elementu ceramicznego: 8 mm. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
Cena: 190,00 zł
szt.

pierścionek srebrny z motywem roślinnym

pierścionek srebrny z motywem roślinnym
pierścionek srebrny z motywem roślinnym
Oto delikatny pierścionek z malutkim oczkiem, który wykonałam z fragmentu stłuczonego talerza z roślinnym wzorem otrzymanego od Klientki. Były to elementy serwisu Villeroy & Boch "Botanica", które zostały źle zapakowane i nie przetrwały transportu. Kawałek tej stłuczki oszlifowałam w okrągły kształt i połączyłam z regulowaną bazą pierścionka wykonaną ze srebra próby 925. Będzie pasował na rozmiary od 7 do 13-14. Średnica elementu ceramicznego: 7 mm. Unikat - każdy z moich wyrobów występuje w jednym egzemplarzu. Upcykling - nie reprodukuję wykorzystywanych wzorów, niczego nie domalowuję - wykorzystuję wyłącznie oryginalne naczynia i motywy, które się na nich znajdują. Tym samym, stłuczce z odzysku nadaję nowe życie.
Cena: 190,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl